گزارش ديدار مسئولين مهديه ساري با استاد رائفي پور

احمد علي بخشي در اين نشست گزارشي از عملکرد فرهنگي ، مذهبي مهديه ساري به محضر استاد رائفي پور ارئه دادند .

به گزارش روابط عمومي مهديه ساري ، در ساعت پنج غروب روز يک شنبه مورخه 10/8/94با ورود استاد رائفي پور و همراهانش به ساري در يکي از خانه هاي مجاور مهديه ساري اولين برخورد مسئولين مهديه با استاد در فضايي کاملا صميمي و دوستانه شکل گرفت.استاد رائفي پور بايد براي سخنراني با موضوع آسيب شناسي هيئت هاي عزاداري تا ساعتي ديگر پشت تريبون مهديه مي رفت . لذا وقت زيادي وجود نداشت. اما همين زمان کوتاه فرصت مغتنمي بود که مي شد تا حدودي اوضاع و احوال مهديه ساري و چگونگي فعاليت هايش را براي استاد بازگو کرد. از اينکه مهديه وامدار جريان و گروه خاصي نيست. آزاد ومستقل بوده و وابستگي مالي به هيچ نهاد و ارگاني ندارد. يک پايگاه کاملا مردمي که توسط جمعي از خادمان ولايي ومخلص و عاشق امام زمان(عج) اداره مي شود. از اينکه جوان گراست و در آستانه يک تحول و جهشي بزرگ است. اينکه بايد جهاني فکر کند و منطقه اي عمل کند . گستره فعاليت هايش از شهر و استان فراتر رفته از طريق فضاي مجازي مرزهاي کشور را درنورديده و مردم جهان را مخاطب خود قرار دهد.از واقف مهديه مرحومه خديجه فروتن نيز سخن به ميان آمد . از زن سالخورده اي که زميني را که با کار و دسترنج خويش بدست آورده در آخرين سال حياتش در سال 52 وقف ساختن مهديه مي کند. بازگو کردن اين پيشينه از مهديه و يادآوري ايثار اين بانوي خير و نيکوکار اثري عميق بر استاد مي گذارد.

او نيزدر فرصت باقيمانده از دغدغه هايش مي گويد ، از رنج ها و مشکلاتي که گريبانگير مذهبي هاست . از اختلافات و دو دستگي ها ، از تهمت ها ي ناروا و بي اساس و شايد زبان حالش اين بود: هر کس به طريقي دل ما مي شکند، بيگانه جدا دوست جدا مي شکند، بيگانه اگر مي شکند حرفي نيست ، از دوست بپرسيد که چرا مي شکند. درآخر استاد دو نکته را متذکر مي شود : اول اينکه مهديه مي تواند با همکاري موسسه مصاف و يا مراکز مشابه در آينده گام هاي بلندتري براي گسترش فعاليت هايش بردارد ودوم توجه کردن به بعد آموزش در مهديه و اينکه بهتر است برنامه هاي آموزشي بخصوص براي نسل جوان به عنوان يک بخش اصلي از فعاليت هاي مهديه در نظر گرفته شود.

با پايان اين گفتگوي صميمي که با حضورحاج احمد علي بخشي رئيس هيات امناي مهديه ساري و سيد محمد سفيدگر عضو شوراي فرهنگي مهديه و ....انجام شد، استاد رائفي پور براي انجام سخنراني رهسپار مهديه گرديد ؛ مکاني که در داخل ، حياط و کوچه هاي آن مردان و زنان وجوانان مشتاق و علاقه مند، بي صبرانه براي شنيدن بيانات استاد لحظه شماري مي کردند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 18 فروردين 1397 ساعت 08:21
مدیر سایت

اَلّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ و عجّل فرجهم

www.sefidafzar.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

کليه حقوق اين سايت متعلق به مهدیه بزرگ ساری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.