منو

شنبه, 27 آبان 1396 - Sat 11 18 2017

A+ A A-


گزارش دیدار مسئولین مهدیه ساری با استاد رائفی پور

  • نوشته شده توسط مجتبی علی بخشی
  • دسته: اخبار مهدویت
  • بازدید: 637

در ساعت پنج غروب روز یک شنبه مورخه 10/8/94با ورود استاد رائفی پور و همراهانش به ساری در یکی از خانه های مجاور مهدیه ساری اولین برخورد مسئولین مهدیه با استاد در فضایی کاملا صمیمی و دوستانه شکل گرفت.استاد رائفی پور باید برای سخنرانی با موضوع آسیب شناسی هیئت های عزاداری تا ساعتی دیگر پشت تریبون مهدیه می رفت . لذا وقت زیادی وجود نداشت. اما همین زمان کوتاه فرصت مغتنمی بود که می شد تا حدودی اوضاع و احوال مهدیه ساری و چگونگی فعالیت هایش را برای استاد بازگو کرد. از اینکه مهدیه وامدار جریان و گروه خاصی نیست. آزاد ومستقل بوده و وابستگی مالی به هیچ نهاد و ارگانی ندارد. یک پایگاه کاملا مردمی که توسط جمعی از خادمان ولایی ومخلص و عاشق امام زمان(عج) اداره می شود. از اینکه جوان گراست و در آستانه یک تحول و جهشی بزرگ است. اینکه باید جهانی فکر کند و منطقه ای عمل کند . گستره فعالیت هایش از شهر و استان فراتر رفته از طریق فضای مجازی مرزهای کشور را درنوردیده و مردم جهان را مخاطب خود قرار دهد.از واقف مهدیه مرحومه خدیجه فروتن نیز سخن به میان آمد . از زن سالخورده ای که زمینی را که با کار و دسترنج خویش بدست آورده در آخرین سال حیاتش در سال 52 وقف ساختن مهدیه  می کند. بازگو کردن این پیشینه از مهدیه و یادآوری ایثار این بانوی خیر و نیکوکار اثری عمیق بر استاد می گذارد.

او نیزدر فرصت باقیمانده از دغدغه هایش می گوید ، از رنج ها و مشکلاتی که گریبانگیر مذهبی هاست . از اختلافات و دو دستگی ها ، از تهمت ها ی ناروا و بی اساس و شاید زبان حالش این بود: هر کس به طریقی دل ما می شکند، بیگانه جدا دوست جدا مي شکند، بيگانه اگر مي شکند حرفي نيست ، از دوست بپرسيد که چرا مي شکند. درآخر استاد دو نکته را متذکر می شود : اول اینکه مهدیه می تواند با همکاری موسسه مصاف و یا مراکز مشابه  در آینده گام های بلندتری برای گسترش فعالیت هایش بردارد ودوم  توجه کردن به بعد آموزش در مهدیه  و اینکه بهتر است برنامه های آموزشی بخصوص برای نسل جوان  به عنوان یک بخش اصلی از فعالیت های مهدیه در نظر گرفته شود.

با پایان این گفتگوی صمیمی که با حضورحاج احمد علی بخشی رئیس هیات امنای مهدیه ساری و سید محمد سفیدگر عضو شورای فرهنگی مهدیه و ....انجام شد، استاد رائفی پور برای انجام سخنرانی رهسپار مهدیه گردید  ؛ مکانی که در داخل ، حیاط و کوچه های آن مردان و زنان وجوانان مشتاق و علاقه مند، بی صبرانه برای شنیدن بیانات استاد لحظه شماری می کردند.  

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید