منو

یکشنبه, 28 آبان 1396 - Sun 11 19 2017

A+ A A-


دست‌ نوشته‌های منسوب به امام رضا (ع) در نمایشگاه قرآن

  • نوشته شده توسط رضا رمضانی
  • دسته: اخبار فرهنگی
  • بازدید: 1048
هادی تقی‌پور گفت: امسال قرار است دستنوشته های منسوب به امام رضا (ع) را در نمایشگاه قرآن به نمایش بگذاریم؛ ولی چون این کار نیاز به شرایط ویژه‌ای دارد، هنوز زمان آن مشخص نیست.
هادی تقی‌پور، مسئول غرفه کتابخانه ملی در بیست و یکمین نمایشگاه قرآن با بیان اینکه قرار است دست‌نوشته‌های منسوب به امام رضا (ع) را در نمایشگاه قرآن امسال نمایش دهیم، گفت: چون اینگونه نسخه ها در محفظه و شرایط ویژه ای نگهداری می شوند؛ در صورت خارج شدن از آن محفظه ها دچار آسیب خواهند شد؛ به همین دلیل ما باید راهی را پیدا کنیم که بتوانیم آن دست‌نوشته را بدون آسیب رسیدن در معرض دید علاقه مندان قرار دهیم.

 وی در همین زمینه اظهار داشت: این  نسخه الان در کتابخانه ملی نگهداری می شود و انشاءالله آن را در نمایشگاه قرآن امسال به نمایش می گذاریم.

 مسئول غرفه کتابخانه ملی در نمایشگاه قرآن افزود: این کتابخانه امسال هم در بعد داخلی و هم در بعد خارجی حضوری فعال در نمایشگاه قرآن داشته است. ما امسال نزدیک به 20 نسخه از قرآن های خطی را در قالب دیجیتال ارائه کرده ایم و برای ارائه همین تعداد نسخه با 50 کشور جهان مکاتبه انجام دهیم.

 تقی پور در پایان خاطر نشان کرد: در بعد داخلی نیز نسخه هایی را که از ماه رمضان سال گذشته تا رمضان امسال توسط کتابخانه ملی خریداری شده به نمایش گذاشته ایم؛ که تعداد آنها به 47 نسخه می‌رسد. در این میان نسخه «زادالمعاد »علامه مجلسی متعلق به قرن 13  و نسخه «نهج البلاغه» مربوط به قرن 8 وجود دارد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید