منو

یکشنبه, 28 آبان 1396 - Sun 11 19 2017

A+ A A-


رائفی پور :امروزه در شبکه های اجتماعی امامی که بیش از همه مورد حمله قرار گرفته ، امام حسین (ع) است.

به گزارش روابط عمومی مهدیه ساری، روز یکشنبه ، استاد علی اکبر رائفی پور در جمع عزاداری حضرت امام حسین (ع) در مهدیه ساری در خصوص « آسیب شناسی عزاداری در هیات های مذهبی» به سخنرانی پرداخت.

در این مراسم که عده کثیری از اعضای هیات های مذهبی حضور داشتند، استاد رائفی پور، ابتدا به یکی از نشانه های ظهور امام زمان اشاره کرد.

وی افزود: در همایش عظیم شیعیان در اربعین حسینی، پرچم های کشورهای مختلف جهان در کربلا به اهتزاز درآمده بود . با عنایت به آیه ای در انجیل که می فرماید« یکی از نشانه های ظهور پسر انسان این است که جمیع امت های روی زمین سینه زنی می کنند» می توان نزدیک بودن ظهور امام زمان را تصور کرد.

رائفی پور با اشاره به اهمیت جایگاه امام حسین در بیداری انسان ها گفت: امروزه در شبکه های اجتماعی امامی که بیش از همه مورد حمله قرار گرفته ، امام حسین (ع) است. دشمنان می خواهند تا قبح عزاداری را بشکنند. متاسفانه در کشور ما نیز این تحرکات آغاز شده است. باید در برابر این حرکت های مغرضانه ایستاد. نباید به خط قرمز حقیقی- یقینی شیعه گام گذاشت که با اقتدار در برابر آنان خواهیم ایستاد.

وی افزود:اسلام ناب ، اسلامی است که امام حسین (ع) ارائه داده است. امام حسین (ع) روح اسلام است و آنچه اسلام را زنده نگه داشته، قیام امام حسین (ع) می باشد. مکتب و پیام این امام نیز می تواند موجب وحشت دشمنان گردد ؛ لذا تلاش می کنند تا عزاداری ها را کم رنگ کنند و از مسیر اصلی منحرف سازند. نگاه های غلط و انحرافاتی در برخی از عزاداری ها وجود دارد که افراد را به امام زمان (عج) نمی رساند. شرکت در عزاداری امام حسین(ع) مثل یک دانشگاه است. خیلی از اشخاص شاید بیش از هفتاد سال در این دانشگاه هستند؛ ولی هیچ پیشرفتی ندارند. ولی برخی افراد در عرض یک سال با توسل به عزاداری امام حسین، راهی عظیم را در پرورش شخصیت خود طی می کنند.

این استاد دانشگاه، ارادتمندان به آستان امام حسین (ع) را به چند گروه تقسیم کرد و گفت: نخستین مرحله ارتباط با امام حسین (ع) دوست داشتن امام است. خیلی از شخصیت های غیر اسلامی نیز امام  را دوست دارند. مثل گاندی و ... چون امام حسین فطرت انسان ها را بیدار می کند و حرف شان، حرف حق بو، پس خیلی از حقیقت جویان ، امام را دوست دارند.

رائفی پور در ادامه اظهار داشت: در این مسیر، برخی دیگر در مرتبه بالاتری قرار دارند. این افراد شرایط را فراهم می سازند تا عده ای در عزاردای امام شرکت کنند . اما عده ای هستند که نه تنها در عزاداری ها شرکت می کنند و داغ امام را بر دل دارند، یزید های زمان را نیز می شناسند و هر لحظه آماده مبارزه با آنها هستند. این افراد در هر زمان، می توانند پیروان یزید را از پیروان امام حسین (ع) تشخیص دهند. همانطور که امام حسین فرمودند:« مثل من با مثل یزیز بیعت نمی کند» این افراد با اشخاصی که رنگ و بوی یزید را دارند، سازگاری ندارند.

رائفی پور با ابراز تاسف از حرکات برخی از عزاداران در ایام سوگواری امام حسین (ع) گفت: سخت است که صحنه هایی را مرور کنیم که در آن دل امام زمان (عج) به درد می آید. در برخی از هیات ها ، حرکاتی صورت می گیرد که دقیقا خواست و اراده دشمنان امام زمان (عج) در آن است. دشمن در صدد اشاعه تصویری نادرست و خشونت آمیز از شیعه است؛ بنابراین با صرف هزینه های بسیار، از عزاداری هایی که بوی انحراف در آن است، حمایت می کند. در انگلستان از برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی جلوگیری کردند و گفتند که چرا باید داستانی را تعریف کرد که در آن طفلی را می کشند ، این کار باعث ترویج خشونت می شود؛ ولی به تدبیر دولتمردان این کشور، فضا و مکانی در بریتانیا مهیا شد تا با یاری و حمایت پلیس عده ای شیعه در میدانی به قمه زنی بپردازند. این حرکت ها نشان می دهد که اقدامات برخی از دسته های عزاداری، در خط امام حسین (ع) نیست.

وی در بخش دوم سخنان خود با ارائه تصاویری از عزاداری امام حسین به برخی از انحرافات، کج اندیشی ها و آداب نادرست عزاداری پرداخت. از جمله آنها می توان به قمه زنی در حرم امام حسین در صبح عاشورا، استفاده عزاداران از زنجیرهای تیغه دار، شکافتن پیشانی کودکان در عزاداری ها، استفاده از اشعار سخیف و و بی محتوا، راه رفتن بر روی آتش، استفاده از ملودی موسیقی های مبتذل در عزاداری، استفاده از امکانات موسیقی مبتذل و ... اشاره کرد.   

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید