منو

یکشنبه, 28 آبان 1396 - Sun 11 19 2017

A+ A A-


گرامیداشت مراسم پر شکوه احیای شب بیست و یکم ماه رمضان در مهدیه ساری

گرامیداشت مراسم پر شکوه احیای شب بیست و یکم ماه رمضان در مهدیه ساری

با حضور گسترده مردم خدا جو و مومن شهرستان ساری و شهر های اطراف آن  آئین‌ گرامیداشت احیای لیله القدر در شب ۲۱ ماه مبارک رمضان و عزاداری شب شهادت امیرالمومنین،حضرت علی(ع)درمهدیه بزرگ ساری با شکوه خاصی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مهدیه ساری، شب گذشته و در سحرگاه بیست و یکم ماه مبارک رمضان ،باحضور گسترده  و پر شکوه خانواده های  خدا جو و مومن شهرستان ساری اعم از پیر و جوان، زن و مرد، در مهدیه و خیابانهای اطراف منتهی به مهدیه ساری  نوای "یا علی" و "سبحانک یا لا اله الا انت" به آسمان سر دادند.وعاشقانه در شب شام غریبان شهادت حضرت علی (ع) اشک ماتم ریختند.

مردم  فهیم و خدا جوی این شهرستان  در دومین شب از لیالی پربرکت قدر و شب شهادت مولی الموحدین امیرالمومنین علی(ع) با حضور در این مکان مقدس وخیابانهای اصلی منتهی به آن ضمن شب زنده داری این شب سراسر نور، در عزای امام اول شیعیان(ع) به سوگواری و عزاداری پرداختند.

عاشقان مولی الموحدین  با زمزمه اسماء ذات اقدس الهی از پیشگاه خالق بی‌همتا خواستند تا به برکت این شب مبارک، قلم عفو بر گناهان آنان بکشد.

گفتنی است این مراسم از ساعت ٢١ با تلاوت کلام الله مجید آغاز ،  ودر ادامه دعای افتتاح و سپس ،قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر ودر پایان اجرای با شکوه قرآن بسر  تا ساعت دو بامداد ادامه داشت.