منو

شنبه, 27 آبان 1396 - Sat 11 18 2017

A+ A A-


ویژگی های ویندوز فون 8.1، قوی ترین سیستم عامل ویندوز روی موبایل

  • نوشته شده توسط مجتبی علی بخشی
  • دسته: علم و فناوری
  • بازدید: 3555

دستیار شخصی مجازی موسوم به کورتانا Cortana، مرکز واکنش Action center، اینترنت اکسپلورر نسخه 11از ویژگی های جدید سیستم عامل جدید مایکروسافت روی موبایل است.

مایکروسافت در کنفرانس Build پس از لو رفتن های متعدد در زمینه ویندوز فون 8.1 ویژگی های نسخه جدید را رسما معرفی کرد.

دستیار مجازی کورتانا مشابه Google Now در اندروید و سیری Siri در اپل است که برای ویندوزی ها طراحی شده و توسعه یافته است.

تنظیم یادآوری ملاقات ها، تقویم تاریخ، تلفن زدن به مردم، دادن اطلاعات درباره مکانی که در آن هستید یا قرار هست به آنجا بروید، دادن جدیدترین اطلاعات تیم های ورزشی، اخبار هواشناسی،جستجو روی وب و هر چیزی که ممکن است یک دستیار دیجیتالی به شما بدهد را می توانید از کورتانا بگیرید که با کلید سرچ و در حالت پیشرفته روی ویندوز فون ظاهر شده و آماده خدمت می شود.

سرویس کورتانا ابتدا در امریکا و بعد در انگلیس و چین و سپس در سایر کشورها در دسترس خواهد بود.

اما ویژگی مرکز واکنش یل اکشن سنتر یک مرکز آگاهی رساننده است که به صورت اختیاری توسط کاربر تنظیم می شود که شامل تنظیم روشنایی دستگاه، محل و مکان کابر، قفل شدن نمایش صفحه به صورت افقی یا عمودی، روشن و خاموش کردن بلوتوث و وایرلس، لیست کامل ایمیل ها و اس ام اس ها، تماس های ناموفق و ... در این ویژگی جدید ویندوز فون 8.1 خواهید دید.

همچنین تغییر تم های پس زمینه گوشی و قفل گوشی در حالت پیشرفته در رنگ ها و شکل های مختلف، تقویم با تنظیم دستی توسط کاربر، تنظیم و تعریف اسکرین گوشی هنگام روشن شدن، تنظیم نامی که هنگام بالا آمدن گوشی ظاهر می شود؛ جزو ویژگی های ویندوز فون 8.1 است.

همچنین جدیدترین مرورگر مایکروسافت بنام اینترنت اکسپلورر نسخه 11 را روی ویندوز فون 8.1 می بینید که سرعت باز کردن صفحات نسبت به قبل بالا رفته و صفحات نرم تر باز می شوند. در این نسخه مدیریت پسورد نیز مشاهده می شود که برای مدریت بر پسوردهای درج شده در ابزارهای مختلف تعبیه شده است. حالت InPrivate نیز باعث می شود تا وب را بدون ذخیره هیستوری و کوکی مرور نمایید.

درج کلیدهای سرچ، استارت و بازگشت روی ویندوز فون 8.1 نیز قابل توجه است.

ویندوز فون 8.1 همچنین پردازنده های ضعیف مانند اسنپ دراگون 200 و 400 را نیز در لیست خود آورده تا گوشی های قدیمی نیز بتوانند از جدیدترین نسخه ویندوز فون 8.1 بهره مند شوند.

ویژگی قابل توجه دیگر روی 8.1 این است که می توان روز و ساعات مشخصی را تعریف کرد تا فقز برخی اشخاص تعریف شده به شما دسترسی داشته باشند.

در مجموع ویندوز فون 8.1 پیشرفت قابل ملاحظه ای نسبت به نیخه های قبلی خود کرده است و در عمل باید دید کاربران را تا چه حد می تواند راضی کند.

 

 

 

منبع: جی اس ام ارنا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید